Rådgivningens kontaktuppgifter

Avbokning av besök på rådgivningen med textmeddelande till nummer
+358 40 486 9113

Rådgivningens telefontid
måndag – torsdag kl. 12:00-12:45

 

Kontrollera vem din egen hälsovårdare är från den bifogade listan enligt din hemadress. Ring din egen hälsovårdare under telefontiden.

Nickby rådgivning

Jussasvägen 14, 2. vån., 04130 Sibbo

Hälsovårdare Tiina Hakamaa
+358 40 191 4295
tiina.hakamaa@sibbo.fi

Hälsovårdare Jessica Lindroos
+358 40 191 4297
jessica.lindroos@sibbo.fi

Hälsovårdare Sanna-Mari Savolainen
+358 50 463 9355
sanna-mari.savolainen@sibbo.fi

Hälsovårdare Cathrina Söderblom
+358 40 191 4294
cathrina.soderblom@sibbo.fi

Söderkulla rådgivning

Amiralsvägen 2, 2. vån., 01150 Söderkulla

Hälsovårdare Maiju Borgström
+358 40 191 4299
maiju.borgstrom@sibbo.fi

Hälsovårdare Sirpa-Sisko Leisti-Johansson
+358 40 191 4300
sirpa-sisko.leisti-johansson@sibbo.fi

Hälsovårdare Nina Eskelin
+358 40 191 6083
nina.eskelin@sibbo.fi

Hälsovårdare Tiina Storbjörk
+358 40 191 4301
tiina.storbjork@sibbo.fi

Hälsovårdare Camilla Simonsén
+358 40 191 4298
camilla.simonsen@sibbo.fi

 

Preventiv- och familjeplaneringsrådgivning

Jussasvägen 14, 2. vån., 04130 Sibbo

Hälsovårdare Tiina Storbjörk
+358 40 529 7761
tiina.storbjork@sibbo.fi

Hälsovårdare Sabrina Ådahl
+358 40 529 7761
sabrina.adahl@sipoo.fi

Ansvarig hälsovårdare Tina Sihvo
+358 50 081 4724
tina.sihvo@sibbo.fi

Servicechef Marjo Karppinen
+358 50 329 9418
marjo.karppinen@sibbo.fi