Koulu ja opiskeluterveydenhuollon yhteystiedot

Ota yhteyttä kouluterveydenhoitajaan Wilman kautta, puhelimitse tai sähköpostilla. Myös huoltajat voivat olla yhteydessä terveydenhoitajaan lapsen hyvinvointiin liittyvissä asioissa.

Terveydenhoitajan vastaanotolle voi tulla ilman ajanvarausta. Terveydenhoitajan kautta voi myös varata ajan koululääkärille.

Koulu

Terveydenhoitaja

Borgby skola

 

Annica Ylinen, 040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Boxby skola

Annica Ylinen, 040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Gumbostrands skola

 

Annica Ylinen, 040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Jokipuiston koulu


Nora Sjöholm
050 528 8851
nora.sjoholm@sipoo.fi

Keuda


Satu Pulkkinen
050 465 1369
satu.pulkkinen@sipoo.fi

Kungsvägens skola


Helena Alden-Nieminen
050 362 5278
helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Kyrkoby skola


Carola Klemets
040 647 5142
carola.klemets@sipoo.fi

Leppätien koulu


Yvonne Wickholm
050 522 2798
yvonne.wickholm@sipoo.fi

Lukkarin koulu


Yvonne Wickholm
050 522 2798
yvonne.wickholm@sipoo.fi

Norra Paipis skola


Yvonne Wickholm
050 522 2798
yvonne.wickholm@sipoo.fi

Salpar skola


Annica Ylinen
040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Sibbo gymnasiet

Helena Alden-Nieminen
050 362 5278
helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Sipoon lukio


Sabina Kekki
040 356 4794
sabina.kekki@sipoo.fi

Sipoonjoen koulu


Julia Klippi
040 191 6049
julia.klippi@sipoo.fi

Sipoonlahden koulu



Esiopetus ja luokat 1-3
Annica Ylinen
040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi




Luokat 4-9 ja pienluokat
Anne Grannas
040 191 4303
anne.grannas@sipoo.fi

Söderkulla skola


Carola Klemets
040 647 5142
carola.klemets@sipoo.fi

Södra Paipis skola


Yvonne Wickholm
050 522 2798
yvonne.wickholm@sipoo.fi

Talman koulu


Nora Sjöholm
050 528 8851
nora.sjoholm@sipoo.fi

Kutsuntojen terveystarkastukset

Terveydenhoitaja Helena Alden-Nieminen
050 362 5278, helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Satu Pulkkinen
050 465 1369, satu.pulkkinen@sipoo.fi

Koulu- ja opiskeluterveydenhuollon vastaava terveydenhoitaja

Satu Pulkkinen
050 465 1369, satu.pulkkinen@sipoo.fi

Palvelupäällikkö

Marjo Karppinen
050 329 9418, marjo.karppinen@sipoo.fi

På svenska

Viimeksi muokattu 11.09.2019