Yhteystiedot

 

Sivistystoimisto
Iso Kylätie 18, 04130 SIPOO
PL 7, 04131 SIPOO
Puhelin 09 23531 (vaihde)

Wilman löydät täältä: WILMA

På svenska



Koulutuspalvelut

Toimistosihteeri
Mikaela Hutukka
+358401914293
suomenkielisen ja ruotsinkielisen opetustoimen yleiset asiat, oppilasasiat
Opetustoimen kehittämispäällikkö
Riikka Strandström
+358406836890
riikka.strandstrom@sipoo.fi
vt. sivistysjohtaja
Hannu Ollikainen
+358503501845
koulutoimen johtaminen

Varhaiskasvatus

Pohjois-Sipoon sijoituskoordinaattorit

Suomenkielinen päivähoito

Vt. Päiväkodinjohtaja
Camilla Sundberg
+358403576767
camilla.sundberg@sipoo.fi
Nikkilän päiväkoti

Ruotsinkielinen päivähoito

Päiväkodinjohtaja
Sonja Westerlund
+358505206454
sonja.westerlund@sipoo.fi
Landsängens daghem

 

Etelä-Sipoon sijoituskoordinaattorit

Suomenkielinen päivähoito

Päiväkodinjohtaja
Kristiina Blomqvist
+358505206456
kristiina.blomqvist@sipoo.fi
Mäntymäen päiväkoti

 

Ruotsinkielinen päivähoito

Päiväkodinjohtaja
Sonja Westerlund
+358505206454
sonja.westerlund@sipoo.fi
Landsängens daghem
Varhaiskasvatuspäällikkö
Mervi Keski-Oja
+358503625279
mervi.keski-oja@sipoo.fi

Palveluesimies
Annette Lagerstam
+358401916052
annette.lagerstam@sipoo.fi

Toimistosihteeri
Irene Lönnqvist
+358504398778
irene.lonnqvist@sibbo.fi

Asiantuntija
Elina Sarin
+358503543859
elina.sarin@sipoo.fi

Suunnittelija
Petra Salomaa
+358505502539
petra.salomaa@sibbo.fi
Toimisto- ja laskutussihteeri
Sari Polojärvi
+358401914290
Viimeksi muokattu 03.12.2019