Neuvolan yhteystiedot


Äitiys- ja lastenneuvola

Ota yhteyttä terveydenhoitajaan sähköpostilla tai puhelimella. Löydät oman terveydenhoitajasi kotikatusi perusteella (pdf).


Nikkilän neuvola

Terveydenhoitaja Piia Tapio
puh. 040 1914294, piia.tapio@sipoo.fi
Nikkilä, Savijärvi, Lehtimäki

Terveydenhoitaja Sabrina Ådahl
puh. 040 1914295, sabrina.adahl@sipoo.fi
Kirkonkylä, Hindsby, Jokivarsi, Myyras, Svartböle, Nikkilän kartano, Jokipuisto

Terveydenhoitaja Camilla Simonsen
puh. 040 1914298, camilla.simonsen@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Janine Knuutila
puh. 040 1914296, janine.knuutila@sipoo.fi
Herralankylä, Linnanpelto, Etelä-Paippinen, Pohjois-Paippinen, Kartanonrinne

Terveydenhoitaja Outi Lähdemäki
puh. 0401914297, outi.lahdemaki@sipoo.fi
Vanikko, Talma, Martinkylä, Suursuo


Söderkullan neuvola

Terveydenhoitaja Maiju Borgström
puh. 040 1914299, maiju.borgstrom@sipoo.fi
Pähkinälehto, Söderkulla, Eriksnäs, Mäntymäki

Terveydenhoitaja Sabina Westermark
puh. 040 1914300, sabina.westermark@sipoo.fi
Immersby, Massby, Västerskog, Gumbostand, Hitå, Hansas, Torpanmäki, saaret

Terveydenhoitaja Pia Perämäki 
puh. 040 1916083, pia.peramaki@sipoo.fi
Box, Hangelby, Kalkkiranta, Spjutsund, Gesterby, Pigby

Terveydenhoitaja Tiina Storbjörk
puh. 040 1914301, tiina.storbjork@sipoo.fi
Taasjärvi

Vastaava terveydenhoitaja Tina Sihvo
puh. 0500 814724, tina.sihvo@sipoo.fi 


Neuvolan perhetyö

Perheohjaaja Maria Lindström
puh. 040 191 4444, maria.lindstrom@sipoo.fi

Perheohjaaja Keth Nordman
puh. 040 191 4475, keth.nordman@sipoo.fi


Neuvolapsykologi

Neuvolapsykologi Jenny Ansala
puh. 040 191 4535, jenny.ansala@sipoo.fi

Puhelinaika ma−to klo 8−14

Ehkäisy- ja perhesuunnitteluneuvola

Puh. 040 529 7761
Puhelinaika ma−to klo 12.00−12.45

Palvelupäällikkö

Marjo Karppinen
puh. 050 3299418, marjo.karppinen@sipoo.fi

 

På svenska




Viimeksi muokattu 11.11.2019

KÄYNTIOSOITE


Nikkilä
Jussaksentie 14
2. kerros
04130 Sipoo


Söderkulla
Amiraalintie 2
2. kerros
01150 Söderkulla 

SÄHKÖINEN ASIOINTI


Ajanvaraus 1-3 -vuotiaat
Soittoajan varaus
Neuvolan avoin vastaanotto
Babytreffit, Lue lisää!
Toimintaa lapsiperheille Sipoossa