Neuvolan yhteystiedot

Äitiys- ja lastenneuvola

Ota yhteyttä terveydenhoitajaan sähköpostilla tai puhelimella. Löydät oman terveydenhoitajasi kotikatusi perusteella (pdf).

Ajanvaraus ja neuvonta

HUOM!!

18.3 alkaen saat neuvolan terveydenhoitajat kiini puhelin numerosta: 040 486 9113, ma-pe klo 8.00-16.00

Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.

Nikkilän neuvola, 18.3 alkaen puh.nr: 040 4869113 (ma-pe klo. 8.00-16.00)

Nikkilä, Savijärvi, Lehtimäki
Terveydenhoitaja Piia Tapio
puh. 040 1914294, piia.tapio@sipoo.fi

Kirkonkylä, Hindsby, Jokivarsi, Myyras, Svartböle, Nikkilän kartano, Jokipuisto
Terveydenhoitaja Sabrina Ådahl
puh. 040 1914295, sabrina.adahl@sipoo.fi

Herralankylä, Linnanpelto, Etelä-Paippinen, Pohjois-Paippinen, Kartanonrinne
Terveydenhoitaja Janine Knuutila
puh. 040 1914296, janine.knuutila@sipoo.fi

Vanikko, Talma, Martinkylä, Suursuo
Terveydenhoitaja Outi Lähdemäki
puh. 0401914297, outi.lahdemaki@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Camilla Simonsen
puh. 040 1914298, camilla.simonsen@sipoo.fi

Söderkullan neuvola, 18.3 alkaen puh.nr.  040 4869113 (ma-pe klo 8.00-16.00)

Pähkinälehto (Graniittitie), Söderkulla, Eriksnäs, Mäntymäki
Terveydenhoitaja Maiju Borgström
puh. 040 1914299, maiju.borgstrom@sipoo.fi

Pähkinälehto (Gneissitie, Gneissikaari ja Kvartsintie), Immersby, Massby, Västerskog, Gumbostand, Hitå, Hansas, Torpanmäki, saaret.
Terveydenhoitaja Sabina Westermark
puh. 040 1914300, sabina.westermark@sipoo.fi

Taasjärvi, Box, Hangelby, Kalkkiranta, Spjutsund, Gesterby, Pigby

Lastenneuvola

Terveydenhoitaja Pia Perämäki
puh. 040 1916083, pia.peramaki@sipoo.fi

Äitiysneuvola
Terveydenhoitaja Tiina Storbjörk
puh. 040 1914301, tiina.storbjork@sipoo.fi


Vastaava terveydenhoitaja Tina Sihvo
puh. 0500 814724, tina.sihvo@sipoo.fi

Neuvolan perhetyö

Perheohjaaja Maria Lindström
puh. 040 191 4444, maria.lindstrom@sipoo.fi

Perheohjaaja Keth Nordman
puh. 040 191 4475, keth.nordman@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Yvonne Wickholm
puh. 050 522 2798, yvonne.wickholm@sipoo.fi

på svenska

Neuvolapsykologi

Neuvolapsykologi Jenny Ansala
puh. 040 191 4535, jenny.ansala@sipoo.fi

Puhelinaika ma−to klo 12.00-12.45

Ehkäisy- ja perhesuunnitteluneuvola

Puh. 040 529 7761

Puhelinaika ma−to klo 12.00−12.45

Palvelupäällikkö Marjo Karppinen
puh. 050 3299418, marjo.karppinen@sipoo.fi




Viimeksi muokattu 18.03.2020

KÄYNTIOSOITE


Nikkilä
Jussaksentie 14
2. kerros
04130 Sipoo


Söderkulla
Amiraalintie 2
2. kerros
01150 Söderkulla 

SÄHKÖINEN ASIOINTI


Ajanvaraus 1-3 -vuotiaat
Soittoajan varaus
Neuvolan avoin vastaanotto
Babytreffit, Lue lisää!
Toimintaa lapsiperheille Sipoossa