Nuorisovaltuusto 2019-2021

Nuorisovaltuuston puheenjohtaja vuonna 2020 on
Peter Lindgren ja varapuheenjohtaja on Timi Turpeinen.

Nuorisovaltuuston edustajat kunnanvaltuustossa, lautakunnissa ja jaostoissa

 

 

 

 

Nuorisovaltuutetut 2019-2021:

Kungsvägens skola
Erin Söderqvist erin.soderqvist(at)gmail.com

Sipoonjoen koulu
Lotta Laasonen  laasonen.lotta (at)gmail.com
Camila Tuisku  camila.tuisku(at)gmail.com 
Ahti Pokkinen  ahti.pokkinen(at)gmail.com / ahti.pokkinen(at)sipoo.fi

Sipoonlahden koulu
Alice Laasonen Alice(at)taikapallo.com

Sibbo gymnasium
Lydia Grönholm  lydia.gronholm(at)gmail.com / lydia.gronholm(at)sipoo.fi
Fanny Jonasson  fanny.jonasson(at)gmail.com / fanny.jonasson(at)sipoo.fi
Lotta Selänniemi  lselanniemi(at)gmail.com 
Anni Tåg anni.tag00(at)gmail.com

Sipoon lukio
Ville Haikonen  ville.haikonen(at)sipoo.fi

Muut 13-20 -vuotiaat sipoolaiset
Emil Granström  ekbrans(at)outlook.com  / emil.granstrom(at)sipoo.fi
Peter Lindgren  petlin1999(at)gmail.com 
Linda Sundqvist  linda.sundqvist(at)aol.fi 
Timi Turpeinen  timi.turpeinen(at)gmail.com / timi.turpeinen(at)sipoo.fi

Kunnanhallituksen edustajat nuorisovaltuustossa
Clara Lindqvist, clara.lindqvist(at)sipoo.fi
Linda Karhinen, linda.karhinen(at)sipoo.fi

Nuorisovaltuuston sihteeri
nuorisopalvelupäällikkö
Mia Liljeberg, mia.liljeberg (at) sipoo.fi

På svenska




Viimeksi muokattu 22.04.2020



Nuorisovaltuuston seuraavat kokoukoukset

Torstaina 14.5.2020 klo 18.00 nuorisotila Pleissillä tai Teamsissä

Hyödyllisiä linkkejä:

Nuortenideat.fi
Nuva ry
Nuva ry:n Uudenmaan piiri
Suomen nuorisoyhteistyö Allianssi
Koppari.fi