Aukioloajat ja yhteystiedot

 

Sipoon kirjastojen yhteinen palvelunumero
09 2353 6003

Helle-verkkokirjasto

 


 

Poikkeusaukioloajat 2019

Juhannus 2019

Torstaina 20.6. kirjastot sulkevat klo 16.

Sipoon kirjastot ovat kiinni juhannusaattona pe 21.6. Myös Söderkullan omatoimikirjasto on kiinni.

Juhannuspäivänä 22.6. ja sunnuntaina 23.6. Söderkullan omatoimikirjasto on auki klo 10-18.

 


Aukioloajat
Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)

Pohjoinen koulutie 2
04130 Sipoo

Aukioloajat 1.9. - 31.5.:
ma - to9 - 20
pe - la & päivä ennen arkipyhää9 - 16
Palveluajat 1.6. - 31.8.:
ma - to9 - 20
pe & päivä ennen arkipyhää9 - 16
la
suljettu
Itsepalvelutunti:
9 - 10
Söderkullan kirjasto

Amiraalintie 2
01150 Söderkulla

Palveluajat 1.9. - 31.5.:
ma - ke10 - 20
to - pe & päivä ennen arkipyhää10 - 16
Palveluajat 1.6. - 31.8.:
ma - ke10 - 18
to - pe & päivä ennen arkipyhää10 - 16
Omatoimiajat:
ma - to7 - 21
pe - la7 - 18
su10 - 18

 




Henkilökunnan yhteystiedot

Kirjastopalvelupäällikkö
Lea Kuusirati
+358504433635
lea.kuusirati@sipoo.fi
Työhuone pääkirjastossa


Johtava kirjastonhoitaja, Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)
Ulla Salento
+358401914344
ulla.salento@sipoo.fi

Johtava kirjastonhoitaja, Söderkullan kirjasto
Tuula Rönkä
+358401914345
tuula.ronka@sipoo.fi


Erikoiskirjastovirkailija
Annette Broman
+358401914496
annette.broman@sipoo.fi

Kirjastotuottaja
Paola Dadda-Lönnström
+358401935021
paola.dadda-lonnstrom@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Aleksi Haapanen
+358401914350
aleksi.haapanen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (oppisopimus)
Feeja Haarmann
+358401914349
feeja.haarmann@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (virkavapaalla) 
Satu Helistö
+358401914349
satu.helisto@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Mikko Heliölä
+358401914349
mikko.heliola@sipoo.fi
Söderkullan kaukolaina-asiat, sarjakuvanäyttelyt

Kirjastovirkailija
Charlotta Järvinen
+358505439420
charlotta.jarvinen@sipoo.fi
Laskutus ja perintä, pääkirjaston kaukolaina-asiat

Kirjastovirkailija (sijainen)
Hannamari Kilpeläinen
+358401914350

Kirjastonhoitaja
Katja Kononoff
+358401914439
katja.kononoff@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Calle Lindroos
+358406372217
calle.lindroos@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija
Michelle Mattfolk
+358405466943
michelle.mattfolk@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (sijainen)
Matleena Saarninki
+358401914349
matleena.saarninki@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Anni Salonen
+358401914350
anni.salonen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Erica Skogster
+358401914350
erica.skogster@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Kerttu Tiisler
+358401914350
kerttu.tiisler@sipoo.fi

 

Kirjastoauto

Porvoon kirjastoauto kulkee Sipoon kouluihin ja päiväkoteihin joka toinen perjantai. Sipoon kirjastovirkailija on mukana bussissa.

Pysäkit ja aikataulu 2018-2019

Tiedustelut: michelle.mattfolk@sipoo.fi 040 546 6943
Bussin suoranumero: 0400-214948


Kirjaston kotipalvelu

09 2353 7032 (tiistaisin ja torstaisin klo 9-10)
kirjasto.kotipalvelu@sipoo.fi

 


Viimeksi muokattu 24.06.2019

 

 

Sipoon kirjastojen yhteinen
palvelunumero 09 2353 6003

Helle-verkkokirjasto

På svenska



Facebook

          

#librarysipoo

Instagram #librarysipoo