Aukioloajat ja yhteystiedot

Sipoon kirjastojen yhteinen palvelunumero 
09 2353 6003
Helle-verkkokirjasto

Aukioloajat 1.6.2020 lähtien

Pääkirjasto Nikkilä
ma – to 9 – 20, pe & aattoina 9-16.

paakirjasto@sipoo.fi

**************************
Söderkullan kirjasto

 

Palveluaika ma–ke 10–18, to–pe ja aattoina 10–16. Itsepalveluaika ma-pe 8-10.

 

Palveluaika ma–ke 10–18, to–pe ja aattoina 10–16.
Itsepalveluaika ma–pe 8–10.

soderkulla.kirjasto@sipoo.fi

 

Poikkeusaukioloajat

Torstai 18.6. molemmat kirjastot menevät kiinni klo 16.

Perjantai 19.6. molemmat kirjastot ovat kiinni.


SIPOON KIRJASTOT SULJETTU

Kunta sulkee Söderkullan ja Nikkilän kirjastot (mukaan lukien Café Emelie) maanantaista 16.3.2020. Kirjastot ovat kiinni 1.6.2020 asti. Myös Söderkullan omatoimikirjasto on suljettu.

Verkkokirjasto ja e-palvelut ovat käytettävissä verkko-osoitteessa helle.finna.fi. Kirjaston asiakaspalvelu opastaa ma – pe klo 9 -16 numerossa 09 2353 6003.

Kirjastojen palautusluukut avattiin 4.5.2020 alkaen. Kirjastoista voi noutaa varattua aineistoa, otathan yhteyttä kirjastoon etukäteen noudon sopimiseksi.

Kiinniolosta aiheutuvia maksuja ei peritä asiakkailta.




Henkilökunnan yhteystiedot

Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.

Kirjastopalvelupäällikkö
Lea Kuusirati
+358504433635
lea.kuusirati@sipoo.fi
Työhuone pääkirjastossa


Johtava kirjastonhoitaja, Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)
Ulla Salento
+358401914344
ulla.salento@sipoo.fi

Johtava kirjastonhoitaja, Söderkullan kirjasto
Tuula Rönkä
+358401914345
tuula.ronka@sipoo.fi


Erikoiskirjastovirkailija
Annette Broman
+358401914496
annette.broman@sipoo.fi

Kirjastotuottaja
Paola Dadda-Lönnström
+358401935021
paola.dadda-lonnstrom@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Aleksi Haapanen
+358401914350
aleksi.haapanen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (oppisopimus)
Feeja Haarmann
+358401914349
feeja.haarmann@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Mikko Heliölä
+358401914349
mikko.heliola@sipoo.fi
Söderkullan kaukolaina-asiat, sarjakuvanäyttelyt

Kirjastovirkailija
Charlotta Järvinen
+358505439420
charlotta.jarvinen@sipoo.fi
Laskutus ja perintä, pääkirjaston kaukolaina-asiat

Kirjastonhoitaja
Katja Kononoff
+358401914439
katja.kononoff@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Calle Lindroos
+358406372217
calle.lindroos@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija
Linda Åkerlund
+358401455784
linda.akerlund@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (sijainen)
Matleena Saarninki
+358401914349
matleena.saarninki@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Anni Salonen
+358401914350
anni.salonen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Erica Skogster
+358401914350
erica.skogster@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Kerttu Tiisler
+358401914350
kerttu.tiisler@sipoo.fi

 

Kirjastoauto

Porvoon kirjastoauto kulkee Sipoon kouluihin ja päiväkoteihin joka toinen perjantai. Sipoon kirjastovirkailija on mukana bussissa.

Kirjastoauton pysäkit ja aikataulu 2019-2020 (pdf)

Tiedustelut: linda.akerlund@sipoo.fi 040 145 5784 
Bussin suoranumero: 0400-214948


Kirjaston kotipalvelu

09 2353 7032 (tiistaisin ja torstaisin klo 9-10)
kirjasto.kotipalvelu@sipoo.fi


Viimeksi muokattu 16.06.2020

 

 

Sipoon kirjastojen yhteinen
palvelunumero 09 2353 6003

Helle-verkkokirjasto

På svenska



Facebook

          

#librarysipoo

Instagram #librarysipoo