Aukioloajat ja yhteystiedot

 

Sipoon kirjastojen yhteinen palvelunumero
09 2353 6003 

Helle-verkkokirjasto


Poikkeusaukioloajat 2019


Ma 14.1. Söderkullan kirjasto palvelee klo 10-16, ja loppuilta klo 16-21 on omatoimiaikaa.


Aukioloajat 


Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)

Pohjoinen Koulutie 2
04130 Sipoo

Aukioloajat: 
ma - to9 - 20
pe - la & päivä ennen arkipyhää9 - 16
Itsepalvelutunti9 - 10

 

Söderkullan kirjasto

Amiraalintie 2
01150 Söderkulla

Palveluajat 1.9. - 31.5.: 
ma - ke10 - 20
to - pe & päivä ennen arkipyhää10 - 16
Palveluajat 1.6. - 31.8.: 
ma - ke10 - 18
to - pe & päivä ennen arkipyhää10 - 16
Omatoimiajat: 
ma - to7 - 21
pe - la7 - 18
su10 - 18

 




Henkilökunnan yhteystiedot

Kirjastopalvelupäällikkö
Lea Kuusirati (14.1.2019 alkaen)
+358504433635
lea.kuusirati@sipoo.fi
Työhuone pääkirjastossa


Johtava kirjastonhoitaja, Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)
Ulla Salento
+358401914344
ulla.salento@sipoo.fi

Johtava kirjastonhoitaja, Söderkullan kirjasto
Tuula Rönkä
+358401914345
tuula.ronka@sipoo.fi


Erikoiskirjastovirkailija
Annette Broman
+358401914496
annette.broman@sipoo.fi

Kirjastotuottaja
Paola Dadda-Lönnström
+358401935021
paola.dadda-lonnstrom@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Aleksi Haapanen
+358401914350
aleksi.haapanen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (sijainen)
Feeja Haarmann
+358401914349
feeja.haarmann@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Satu Helistö
+358401914349
satu.helisto@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Mikko Heliölä
+358401914349
mikko.heliola@sipoo.fi
Söderkullan kaukolaina-asiat, sarjakuvanäyttelyt

Kirjastovirkailija
Charlotta Järvinen
+358505439420
charlotta.jarvinen@sipoo.fi
Laskutus ja perintä, pääkirjaston kaukolaina-asiat

Kirjastonhoitaja
Katja Kononoff
+358401914439
katja.kononoff@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Calle Lindroos
+358406372217
calle.lindroos@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija
Michelle Mattfolk
+358405466943
michelle.mattfolk@sipoo.fi

Kirjaston nuoriso-ohjaaja (kevät 2019)
Minttu Rantanen
+358405409093
minttu.rantanen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (sijainen)
Matleena Saarninki
+358401914349
matleena.saarninki@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Anni Salonen
+358401914350
anni.salonen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Erica Skogster
+358401914350
erica.skogster@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Kerttu Tiisler
+358401914350
kerttu.tiisler@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija
Camilla Wikstedt
+358401914350
camilla.wikstedt@sipoo.fi


Kirjastoauto

Porvoon kirjastoauto kulkee Sipoon kouluihin ja päiväkoteihin joka toinen perjantai. Sipoon kirjastovirkailija on mukana bussissa.

Pysäkit ja aikataulu 2018-2019

Tiedustelut: michelle.mattfolk@sipoo.fi 040 546 6943
Bussin suoranumero: 0400-214948


Kirjaston kotipalvelu

09 2353 7032 (tiistaisin ja torstaisin klo 9-10)
kirjasto.kotipalvelu@sipoo.fi

 

 


Viimeksi muokattu 16.01.2019

 

 

Sipoon kirjastojen yhteinen
palvelunumero 09 2353 6003

Helle-verkkokirjasto

På svenska



Facebook

          

#librarysipoo

Instagram #librarysipoo