Suomeksi

Föreningar


Kulturföreningar

Lilla Villan
Petri Pöyhönen, info.lillavillan@gmail.com, www.lillavillan.fi 

Box Hornorkester
Ralf-Olof Backström, raba@saunassa.com

Etelä-Sipoon nuorisoseura ry / Sipoon Teatteri
Juhana Rytioja, www.sipoonteatteri.fi

Garantiföreningen för Sibbo musikskola rf.
Christina Grönroos, www.sipoo.fi/musiklekis/

Local Artists ry,
Kirsi Jukkala-Partio, partio@kolumbus.fi

Musik i Sibbo rf.
www.musis.fi

Sibbo hembygdsförening rf
Hans Blomberg hans.blomberg@sibbo.fi

Sibbo Spelmanslag
Harry Stenfors, harrystenfors@gmail.com    

Spjutsunds folkdanslag
Kurt Åkerfelt, 0400 840775

Sibbo Konstnärer rf.
www.sipoontaiteilijat.fi 

Susimusa, Sipoon nuorisomusiikin yhdistys
Matti Lamberg, www.susirock.com

Sibbo Filmklubb rf.
Jussi Karkela, jussi.karkela@medfit.fi

Sibbo Kammarorkester

Sibbo Skolmuseum
Per-Inge Nordström, per-inge.nordstrom@sibbo.fi
Museo-opas/sipoon-koulumuseo

 

Körer i Sibbo

Sibbo Vokalensemble
Nina Nyberg, nina.nyberg@kotiposti.fi

Box Sångkör
Anne Peltomäki, peltan@kolumbus.fi

Sipoon Sointu
Raija Tikkanen, raija.tikkanen@sipoo.fi

Rostaggarna
Harry Stenfors, harrystenfors@gmail.com

Östersundom sångkör
Monika Zakowski, zaks.foto@kolumbus.fi

Sibbo Sångarbröder rf
Anders Backström, anders.backstrom@elisanet.fi

Den Goda Viljan
Micaela Oljemark, micaela.oljemark@edu.hel.fi

Senast ändrat 18.10.2017