Yhdistykset

Kulttuuriyhdistykset:

Lilla Villan
Petri Pöyhönen, info.lillavillan@gmail.com
www.lillavillan.fi

Box Hornorkester
Ralf-Olof Backström, raba@saunassa.com

Etelä-Sipoon nuorisoseura ry/ Sipoon Teatteri
Juhana Rytioja, www.sipoonteatteri.fi

Garantiföreningen för Sibbo musikskola rf.
Christina Grönroos, www.sipoo.fi/musiklekis/

Local Artists ry
Kirsi Jukkala-Partio, partio@kolumbus.fi

Musiikkia Sipoossa ry.
www.musis.fi

Sibbo hembygdsförening rf
Hans Blomberg hans.blomberg@sibbo.fi

Sibbo Spelmanslag
Harry Stenfors,harrystenfors@gmail.com

Spjutsunds folkdanslag
Kurt Åkerfelt, 0400 840775

Sipoon Taiteilijat ry
Ville Laurinkoski, www.sipoontaiteilijat.fi

Susimusa, Sipoon nuorisomusiikin yhdistys
Matti Lamberg, www.susirock.com

Sipoon elokuvakerho ry
Jussi Karkela, jussi.karkela@medfit.fi

Sipoon kamariorkesteri

Sipoon koulumuseo
Per-Inge Nordström, per-inge.nordstrom@sibbo.fi
Museo-opas/sipoon-koulumuseo

 

Kuoroja Sipoossa:

Sibbo Vokalensemble
Nina Nyberg, nina.nyberg@kotiposti.fi

Box Sångkör
Anne Peltomäki, peltan@kolumbus.fi

Sipoon Sointu
Raija Tikkanen, raija.tikkanen@sipoo.fi

Rostaggarna
Harry Stenfors, harrystenfors@gmail.com

Östersundom sångkör
Monika Zakowski, zaks.foto@kolumbus.fi

Sibbo Sångarbröder rf
Lars-Olof Björkell, lasse.bjorkell@gmail.com

Den Goda Viljan
Micaela Oljemark, micaela.oljemark@edu.hel.fi

 

På svenska

Viimeksi muokattu 18.10.2017