Äitiys- ja lastenneuvolan yhteystiedot

Ota yhteyttä terveydenhoitajaan sähköpostilla tai puhelimella. Löydät oman terveydenhoitajasi kotikatusi perusteella.

  • puhelinaika ma - to klo 12.00 - 12.45
  • jos puhelinaika ei sovi sinulle, varaa soittoaika terveydenhoitajalle sähköisesti täällä.
  • sähköinen ajanvaraus 1-3-vuotiaalle lapselle terveydenhoitajan vastaanotolle. Varaa aika lapsen nimellä.  Huom! 1½ -vuotiaan lääkärintarkastukseen ei ole mahdollista varata aikaa sähköisesti. 
  • peru neuvola-aika soittamalla terveydenhoitajalle puhelinaikana tai lähettämällä tekstiviesti numeroon 040 486 9113. Viestissä tulee olla asiakkaan nimi ja syntymäaika

Nikkilän neuvola

Terveydenhoitaja Pia Perämäki
puh. 040 1914294, pia.peramaki@sipoo.fi
Nikkilä, Savijärvi, Gesterby, Pigby

Terveydenhoitaja Sabrina Ådahl
puh. 040 1914295, sabrina.adahl@sipoo.fi
Kirkonkylä, Hindsby, Jokivarsi, Myyras, Svartböle, Lehtimäki, Nikkilän kartano, Jokipuisto

Terveydenhoitaja Camilla Simonsen
puh. 040 1914298, camilla.simonsen@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Janine Hakku
puh. 040 1914296, janine.hakku@sipoo.fi
Herralankylä, Linnanpelto, Etelä-Paippinen, Pohjois-Paippinen, Kartanonrinne

Terveydenhoitaja Outi Lähdemäki
puh. 0401914297, outi.lahdemaki@sipoo.fi
Vanikko, Talma, Martinkylä, Suursuo

Söderkullan neuvola

Terveydenhoitaja Maiju Borgström
puh. 040 1914299, maiju.borgstrom@sipoo.fi
Pähkinälehto, Söderkulla, Eriksnäs, Mäntymäki, Spjutsund ja saaret

Terveydenhoitaja Sabina Westermark
puh. 040 1914300, sabina.westermark@sipoo.fi
Immersby, Massby, Västerskog, Gumbostand, Hitå, Hansas, Torpanmäki

Terveydenhoitaja Nina Eskelin
puh. 040 1916083, nina.eskelin@sipoo.fi
Box

Terveydenhoitaja Tiina Storbjörk
puh. 040 1914301, tiina.storbjork@sipoo.fi
Taasjärvi, Hangelby, Kalkkiranta

Palvelupäällikkö Marjo Karppinen
puh. 050 3299418, marjo.karppinen@sipoo.fi

Vastaava terveydenhoitaja Tina Sihvo
puh. 0500 814724, tina.sihvo@sipoo.fi 

På svenska




Viimeksi muokattu 22.01.2019

KÄYNTIOSOITE


Nikkilä
Jussaksentie 14
2. kerros
04130 Sipoo

Söderkulla
Amiraalintie 2
2. kerros
01150 Söderkulla

SÄHKÖINEN ASIOINTI


Ajanvaraus 1-3 -vuotiaat
Soittoajan varaus